חברת ניהול ועד בית

מה תפקידו של ועד הבית

ועד בית בבניין זה תפקיד משמעותי וחשוב לצורכי שמירה על הסדר הציבורי ואיכות החיים בבניין, ניהול מקצועי בביצוע טיפולים וביקורות שוטפות, ניהול כלכלי נכון של כספי הדיירים המהווה שמירה על ערך הנכס וביצוע שיפורים בו. זהו תפקיד שלא תמיד יש מי שמתנדב לעשות אותו וגם אלה שעושים לא תמיד משקיעים בו את כל מה שנדרש. אנחנו בויגרופ כחברת ניהול ועד בית, מציעים שירותי ניהול ועד בית ומוכנים לעשות זאת בשבילכם כפי שתבחרו לנכון באופן חלקי או מלא על מנת לנהל בצורה איכותית וכלכלית את הנכס הכי חשוב לכם – הדירה שלכם. 

ניהול ועד הבית מידע נוסף

תוכן עניינים

מה זה ניהול ועד בית?

ניהול ועד בית הינו דבר הכרחי בשל הצורך לנהל סביבת חיים איכותית ובטוחה בעידן המודרני של מבנים רבי קומות ומרובי דירות. התפקיד של ניהול ועד בית אינו תפקיד נוצץ ולעיתים קרובות אפילו כפוי טובה. חברי ועד הבית מוצאים את עצמם בדילמה בה הם נדרשים לדאוג לאינטרס הציבורי מול דיירים שהם בעצם שכנים שלהם והם לא מעוניינים לריב איתם כי הם צרכים להמשיך לחיות איתם בשלום ולפגוש אותם ואת משפחתם יומיום בבניין. ויגרופ חברה לניהול ואחזקת מבנים מציעה שירותי ניהול ועד בית משני סוגים עיקריים: ניהול מלא במקום הדיירים או ניהול כחברת ניהול ואחזקת מבנים שלוקחת על עצמה את מרבית המשימות בבניין וכך פותרת את ועד הבית מהנושאים המרכזיים שגורמים לו לכאב ראש בניהול הבניין המשותף.

חשיבות ניהול ועד בית

ניהול ועד בית חייב להתבצע בצורה אחראית ומקצועית, בשקיפות מלאה עם נכונות לביקורת ועם הנשמה תוך הקפדה על החוק והכללים הנהוגים. היות והדבר נוגע במגוון נושאים עקרוניים כגון: ניהול כספים ציבוריים, טיפול משמעתי בסרבני תשלום ודיירים שעוברים על נהלי הבניין, מעקב שוטף אחר פעולת חברת הניהול והאחזקה בבניין על כל תפקידיה, עבודה מול ספקים ובעלי מקצוע, מעקב צמוד אחר חשבונות לתשלום, חשבון ועד הבית בבנק וביצוע תשלומים בהתאם, ומעורבות שוטפת בחיי הבניין ומעקב אחר בתלונות ובעיות של דיירים בהתאם לחשיבותם.

לצערנו אנו נתקלים בבניינים בהם חברי ועד הבית מתחלפים בתדירות גבוהה וכך נוצר חוסר עקביות בטיפול בענייני הבניין ופגיעה בעקומת הלמידה של חברי הועד. שינויים פרסונאליים אלו גורמים לפגיעה ברציפות ובמקצועיות עבודת ועד הבית במיוחד בנושאים המהותיים שלוקח זמן רב ללמוד ולהבין על מה לשים דגש. למשל אחזקת מערכות ותשתיות הבניין וניהול קשרי עבודה עם ספקי מערכות עיקריות. יתרה מזאת, חוסר העקביות בביצוע התפקיד מייצר שינויים במדיניות והתנהלות הבניין, דבר שעלול לגרום לפגיעה ממשית באחזקת הבניין ובזבוז כספי ועד הבית.

ויגרופ - אתם בידיים טובות

בבניינים בהם ועד הבית מעוניין להוריד פרופיל ולהקטין למינימום את ההתעסקות נדרש למלא את הואקום על ידי חברת ניהול ואחזקת מבנים שלוקחת אחריות מלאה או חלקית גם על ניהול ועד הבית בבניין. הרעיון להוסיף על תכולת הפעילות של חברת ניהול ואחזקת בניינים חלק או את כל האחריות והנושאים שבטיפול ועד הבית, במטרה להפוך אותה גם לחברת ניהול ועד בית. 

ויגרופ חברה לניהול ואחזקת מבנים יכולה לבצע זאת עבורכם ולשמש בתור ועד בית חיצוני שדואג לאינטרסים של הבניין באופן אחראי, אמין, מקצועי ובשקיפות המלאה שנדרשת במקרה הזה לפי הפרקטיקה והתקנים הנהוגים והנדרשים.

ויגרופ ניהול ואחזקת מבנים היא חברה בעלת ניסיון רב בניהול ואחזקת מבנים חדשים וגם ותיקים. אתם מוזמנים לפנות אלינו על מנת שנתאים עבורכם שירות ניהול ועד בית כחלק מחבילת השירותים המתאימה לבניין שלכם על פי נתוניו, צרכי הדיירים ודרישות נציגי ועד הבית.

חברת ניהול ועד בית

חברת ניהול ועד בית מחיר

ויגרופ חברה לניהול ואחזקת מבנים מתחייבת להכין לכם ללא עלות וללא כל התחייבות הצעת מחיר מסודרת ולשמש לכם לחברת ניהול ועד בית בנוסף לשירותי ניהול ואחזקת הבניין. לויגרופ יש מתודולוגיה סדורה להכנת הצעה ברורה, מפורטת ומקצועית המכילה את כל תכולת העבודה הנדרשת לביצוע בבניין תוך מתן מענה לכל הצרכים שלכם. 

השלב הראשון להכנת ההצעה הוא פגישה וסיור בשטח להכרת הבניין ולהבנת צרכיו. נציג החברה יגיע וימפה את הדרישות של ועד הבית על מנת להכין הצעה בהתאם. מדובר על סיור קצר בבניין וקבלת הנחיות מנציג הועד. ישנה חשיבות לקבל את כל המידע והפרטים המדויקים על מצב הבניין, המערכות והתשתיות בו. איזה ליקויים קיימים ונמצאים בטיפול, איזה תקלות חוזרות על עצמן, מה סוג הבעיות הדחופות איתם התמודדתם. בנוסף, חשוב לנו להבין את הצרכים והדגשים שלכם בהיבט הניקיון והגינון על מנת שנשים לב וניתן מענה בהתאם בשביל לשפר את חזות הבנין לשביעות רצונכם. ככל שמעוניינים שחברת הניהול תיקח אחריות בתור חברת ניהול ועד בית ישנה חשיבות לקבל פרטים מדויקים על ההתנהלות בבניין, ההיסטוריה של ניהול הבניין על ידי ועד הבית, ואולי הכי חשוב היחסים והאתגרים בניהול הבניין בכל הקשור ליחסים עם הדיירים ובעלי הנכסים. 

המידע שיתקבל בסיור יפורט אחר כך בדו"ח סקר של הבניין שיצורף להצעת המחיר המסודרת והמפורטת שתקבלו. חלק מתכולת הדו"ח תכלול גם המלצות לאופן הטיפול בנושאים שעלו בסיור תוך מתן דגש על הנושאים הדחופים אל מול החשובים על מנת לא לפספס גם אותם. בהתאם לנושאים יוגדרו סדרי עדיפויות לטיפול בטווח הקצר, הבינוני והארוך. כמובן שכל מה שקשור לנושאים שוטפים יוכנס לתוכנית הניהול, הניקיון והאחזקה של הבניין על מנת שיבוצע כנדרש באופן שוטף, זאת לצד הנושאים האחרים בעלי אופי של פרויקטים עם מועד סיום מתוכנן מראש.

תפקיד ועד הבית במצב שיש חברת ניהול ועד בית

על פי חוק המקרקעין, בעלי הדירות מחוייבים למנות נציגות ועד בית לבניין שתשמש כמורשה מטעם כל בעלי הדירות בכל ענין הנוגע להחזקתו התקינה ולניהולו של הבית המשותף. וועד הבית זכאי בעניינים אלה להתקשר בחוזים ולהיות צד בכל הליך משפטי ובכל משא ומתן אחר בשם כל בעלי הדירות. החוק גם מכיר בכך שלא תמיד נציגות הדיירים יכולה לנהל ולדאוג לתחזוקת הבניין בכוחות עצמה ולכן היא רשאית למנות מתחזק מטעמה יעשה זאת.

חברת ניהול ועד בית היא בעצם המתחזק המופיע בחוק והיא לוקחת על עצמה חלק או את כל הסמכויות והאחריות שנמצאים בידי נציגות ועד הבית. אך, כאן המקום להדגיש שלא מומלץ להקטין ראש בניהול ובקרה על הנעשה על ידי חברה זו. ועד הבית נדרש להיות עם היד על הדופק בכל הנעשה על ידי חברת ניהול ועד בית על מנת לודא עמידתה בהתחייבויותיה לשביעות רצון הדיירים.

לקוחות מספרים

קבלו מדריך במתנה לועדי בתים לניהול הבניין בראש שקט

דילוג לתוכן