ניהול בניינים

תוכן עניינים

ויגרופ ניהול בניינים

כחלק מהחזון של ויגרופ ניהול בניינים אנו דוגלים במקצועיות ושקיפות. לכן, טרחנו לפרט לשימושכם הסברים מקצועיים ומידע רב מניסיוננו על סל השירותים של ניהול בניינים, כיצד עליה לפעול על מנת לבצע את תפקידה כנדרש. 

סל השירותים של ניהול בניינים

ועד הבית נדרש לשים לב לתכולת השירותים של ניהול בניינים בטרם הוא חותם על ההסכם. זאת לאחר שביצע השוואה בין מספר חברות בתחום של ניהול בניינים תוך הקפדה על כלל מרכיבי ניהול הבניינים הרלוונטיים לו. ויגרופ חברת ניהול בניינים מציעה סל שירותים מגוון ומקיף לכל מה שנדרש ואף פועלת בגמישות מלאה על מנת להתאים את הסל לצרכי הבניין ספציפית. בהתאם לסיכום ויגרופ מכינה מפרט מדוייק של תכולת השירותים ואף מפרסמת את הפרטים לציבור דיירי הבניין.

שירותי ניקיון

במסגרת ניהול בניינים ישנה אחריות גם על הניקיון בכל השטחים הציבוריים על פי תוכנית ניקיון מסודרת ומוגדרת אותה יש לסכם עם נציגי ועד הבית. התוכנית נדרשת להגדיר את תכולת הניקיון והתדירות של ביצוע הניקיון בכל השטחים הציבוריים בבניין על כלל מרכיביה. יש לוודא שכחלק מפעילות ניהול הבניינים תפורסם התוכנית ותתלה על לוח המודעות. בנוסף, רצוי גם שתשלח בוואטסאפ לכל הדיירים. יש לשים דגש האם השירות כולל גם שירותי ניקוי מיוחדים כגון ניקוי חלונות, ניקוי החניון, ניקוי מדרכות וניקוי החצר, ניקוי עם מכונות ועוד.

שירותי גינון

יש להגדיר בצורה ברורה את תכולת שירותי הגינון בניהול הבניינים. יש לשים דגש על מספר הביקורים בחודש והאם השירות כולל צמחים עונתיים במסגרת ניהול הבניינים כחלק מההסכם.

שירותי אחזקה לניהול בניינים

יש להגדיר בצורה ברורה את תכולת שירותי הגינון בניהול הבניינים. יש לשים דגש על מספר הביקורים בחודש והאם השירות כולל צמחים עונתיים במסגרת ניהול הבניינים כחלק מההסכם.

אב בית

שירותי האחזקה במסגרת ניהול בניינים ניתנים על ידי אנשי אחזקה שמגיעים לבניינים ומבצעים סיורי אחזקה על פי תוכנית עבודה. לעיתים יש צורך ובקשה של הדיירים במסגרת ניהול בניינים להציב באופן שוטף איש אחזקה קבוע בהיקף משרה מסוים בבניין על מנת לבצע עבודות אחזקה אינטנסיביות יותר. אב הבית נדרש גם להזמין וללוות בעלי מקצוע וספקים שמגיעים לתת שירות בבניין. למשל לצורך אחזקה מונעת למערכות שנמצאות באחריות או בהסכמי שירות. זאת בנוסף למקרים בהם יש צורך טיפול בתקלות שבר. ישנם יתרונות רבים בהצבת אב בית קבוע בבניין שמתמקצע במערכות ובתשתיות של הבניין, הוא בונה מערכת יחסים וקשרי עבודה עם ועד הבית, הדיירים והספקים על מנת  לייצר שביעות רצון ואיכות ברמה גבוה יותר.

מנהל בנין

שירות זה של מנהל בניין במשרה מלאה או חלקית נדרש בבניינים מסוימים בהם ישנה הקפדה על רמת שירות גבוה מאוד ויוקרתית. מנהל הבניין יהיה האחראי בשטח כחלק משירותי ניהול בניינים בכל ההיבטים הקשורים לבניין. הוא מהווה איש קשר ישיר לוועד הבית ולדיירים על מנת להבטיח עמידה מלאה בתכולת הפעילות בבניין לשביעות רצונם.

ניהול ספקי משנה ובעלי מקצוע

חלק מתכולת העבודה של ניהול בניינים דורשת הפעלת ספקי משנה ובעלי מקצוע. זאת לצורך מתן מענה מקצועי לטיפולים ותקלות בהתאם להסכם ההתקשרות מולם – בחוזה שירות שנתי ו/או בתשלום נוסף עפ"י הצורך. במסגרת שירותי ניהול בניינים יש לנהל קשרי עבודה שוטפים עם בעלי מקצוע הוגנים ומקצועיים אותם היא תפעיל לצורך ביצוע פרויקטים, שיפורים ותיקונים בבניינים.

ניהול פרויקטים

חלק משגרת הפעילות בניהול בניינים דורשת ביצוע פרויקטים של שיפור ושדרוג מערכות או תשתיות בבניין. פעילות ניהול בניינים נדרשת לתת שירותי ניהול פרויקטים לטובת ביצוע פעילות זאת בבניינים. לדוגמא : התקנת או הרחבת מצלמות, החלפת או שיפוץ משאבות, החלפת גופי תאורה. 

מוקד שירות 24/7

במסגרת ניהול בניינים נדרש להעמיד מוקד שירות מאויש 24/7 לצורך מענה טלפוני לפניית דיירים. מוקד זה צריך להיות בעל יכולת להבין את דחיפות הפניה ולטפל בה בהתאם. בנוסף יש לאפשר לדיירים לתקשר עם המוקד שירות באפליקציית וואטסאפ לצורך ביצוע תקשורת שוטפת ונוחה עם יכולת שליחת תמונות וסרטונים לתיעוד מהות הפניה.

שירותי גבית דמי ועד

נוחות גביית תשלומי דמי ועד הבית מהדיירים כחלק משירותי ניהול בניינים יבוצע שימוש באפליקציות גביה הקיימות כיום בשוק. אפליקציות אלו מאפשרות לגבות תשלום במגוון אמצעים: צ'קים, העברות בנקאיות ותשלום באשראי בעלות דמי סליקה. האפליקציות תומכות גם בשליחת קבלה על התשלום באופן דיגיטלי למייל של הדייר, דבר שמשפר את התהליך, יוצר גמישות תפעולית וחוסך התעסקות עם ניירת מיותרת בניהול הבניינים.

לקוחות מספרים

קבלו מדריך במתנה לועדי בתים לניהול הבניין בראש שקט

דילוג לתוכן